Skandinavijos judo-oligarchato pastumdėlį G. Nausėdą nustekenti Lietuvos pensininkai apdovanojo atminimo medaliu „Už nuopelnus Lietuvai“

Autorius: Prezidentas.lt Šaltinis: http://www.ekspertai.eu/valsty... 2020-07-04 10:30:00, skaitė 847, komentavo 3

Skandinavijos judo-oligarchato pastumdėlį G. Nausėdą nustekenti Lietuvos pensininkai apdovanojo atminimo medaliu „Už nuopelnus Lietuvai“

Nuotr. prezidentas.lt

p-Rezidentas Gitanas Nausėda susitiko su socialinės apsaugos ir darbo ministru Linu Kukuraičiu ir Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacijos, pensininkų sąjungos „Bočiai“ ir Europos pagyvenusių žmonių federacijos EURAG Lietuvos asociacijos atstovais. Apie tai skelbiama p-Rezidentūros pranešime visuomenei „p-Rezidentas: senatvės pensijos senjorams turi augti sparčiau“.

Susitikime aptarti aktualiausi šalies senjorams kylantys klausimai dėl senatvės pensijų augimo ir indeksavimo nuo 2021 metų, dėl socialinių paslaugų prieinamumo bei sėkmingo senėjimo politikos.

„Nepaisant koronaviruso pandemijos sukeltų ekonominių iššūkių, būtina toliau vykdyti pensijų indeksavimą ir pensijos šalyje turi augti sparčiau“. - susirinkusiems pasakė valstybės lytderis.

Pasak jo, „tai būtina sąlyga norint mažinti pagyvenusių asmenų skurdo riziką ir nekartoti prieš dešimtmetį vykusios krizės klaidų“.

Kokios tai klaidos ir kas asmeniškai jas darė, G. Nausėda nedetalizavo.

Šalies vadovas paragino Vyriausybę kaip įmanoma greičiau viešai diskusijai pateikti pasiūlymus dėl indeksavimo mechanizmo pokyčių, užtikrinančių spartesnį pensijų augimą.

„Kompleksiškas senyvo amžiaus žmonių gerovės augimas yra vienas iš mano veiklos prioritetų, o senatvės pensijų didinimas yra ir teisingumo klausimas. Nuoseklus pensijų augimas leistų sumažinti skurdo lygį tarp senatvės pensininkų, kuris šiuo metu siekia beveik 42 proc. ir raudona spalva mums signalizuoja, kad senyvo amžiaus asmenų padėtis turi būti gerinama sparčiai ir iš esmės“, - pabrėžė G. Nausėda.

Susitikime taip pat diskutuota apie nepakankamą dėmesį Lietuvos sėkmingo senėjimo politikai.

Pensininkų sąjungos „Bočiai“ atstovai susitikime G. Nausėdai įteikė padėką ir „Bočių“ atminimo medalį „Už nuopelnus Lietuvai“ bei padėkojo už dėmesį senjorams kylančioms problemoms.

Apie visus G. Nausėdos nuveiktus darbus siekiant Gerovės valstybės visada rasite skiltyje „Kuriant G. Nausėdos gerovės valstybę“.

Šaltinis: prezidentas.lt