Lietuvos vasalų skleidžiamas melas ir idiotiški poelgiai nebeįtikina net artimiausių kaimynų – latvių su estais

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: http://www.ekspertai.eu/lietuv... 2020-06-30 10:11:00, skaitė 798, komentavo 0

Lietuvos vasalų skleidžiamas melas ir idiotiški poelgiai nebeįtikina net artimiausių kaimynų – latvių su estais

Lietuvos lyderis Gitanas Nausėda (virš Baltarusijos atominės kaimino).

Netrukus turėtų pradėti veikti Baltarusijos atominė elektrinė. Lietuva vietoj bendradarbaivimo su Baltarusija šioje srityje, ką ne kartą kvietė daryti mūsų kaimynė, pasirinko konfrontacijos ir melo kelią.

Su keliais nedideliais pavyzdžiais, kokiais metodais be paliovos meluojama, galima susipažinti ekspertai.eu publikacijose „LVTA prezidentas B. Miežutavičius: niekur neskaičiau oficialiai, kad būtų parašyta taip“, „Iš Baltarusijos atominės elektrinės vanduo atgal į Viliją netekės“, o daugiau informacijos visada galima rasti ekspertai.eu skiltyje „Baltarusijos atominė“.

Kaip žinoma, žalią šviesą Baltarusijos AE uždegė Andriaus Kubiliaus vyriausybė, kuri viską gerai žinojo, sekė informaciją, net susitikinėjo su Baltarusijos aukščiausiais pareigūnais, tačiau nieko nenuveikė, kad prie pat Lietuvos sienos atominė neatsirastų. Baltarusija lemiamus sprendimus priėmė 2011 metais, kai pasirašė elektrinės statybos kontraktą su Rusijos korporacija „Rosatom“.

Seimas yra priėmęs įstatymą, kuris garantuoja, kad mūsų valstybė nepirks nė trupučiuko elektros energijos iš Baltarusijos atominės. Apie tai skelbėme publikacijoje „Baltarusijos atominė Lietuvoje patyrė fiasko: lietuviška taisyklė garantuos 0 MW“.

Apie šią atominę jėgainę Lietuvos valstybinėje ir nepriklausomoje komercinėje žiniasklaidoje nuo ryto iki vakaro akcentuojama, kad šis objektas nesaugus ir mūsų valdžia darė, daro ir darys viską, kad šis monstras niekada nepradėtų veikti. O jei ir pradės veikti, tai tautiniai kovotojai sieks, kad ji būtų uždaryta.

O Landsbergių vadovaujama Žmonių partija Baltarusijos atominės elektrinės temą ypač aktyviai eskalavo tiek 2016 m. (tiesa, ne visai sėmingai, – tąkart rinkimų Landsbergių bendruomenei laimėti nepavyko), tiek eskaluoja ir per 2020 m. Seimo rinkimų kampaniją.

Žmonių partija šių metų pradžioje įkūrė net visuomeninį Sąjūdį, skirtą kovai su Baltarusijos atomine, kurios garbės pirmininkų išsirinko šios partijos patriarchą, profesorių, akstesnių sąjūdžių įkūrėją, prezidentą Vytautą Landsbergį.

Savo jėgą Landsbergių bendruomenė pademonstravo praėjusią savaitę, kai į Estijos mieste Kuresarėje turėjusį vykti kasmetinį visų trijų Baltijos šalių prezidentų susitikimą paskutinę minutę nusprendė nevykti Lietuvos vadovas Gitanas Nausėda. Taip vyriškis protestavo dėl to, kad Latvija bei Estija neketina atsisakyti pirkti elektros iš Baltarusijos atominės elektrinės.

Deja, jau net pats nepriklausomas Žmonių partijos portalas skelbia, kad Landsbergių bendruomenės kova šiuo klausimu iš esmės yra mažai vaisinga – tokio Lietuvos lyderio poelgio nesuprato net latviai su estais.

„Latvijos ekonomikos ministro patarėja Vineta Vilistere-Lace „Delfi“ sakė, kad jos pusei sunku paaiškinti prezidento Gitano Nausėdos sprendimą nevykti į birželio 25 dieną vykusį Baltijos šalių vadovų susitikimą Estijoje“, - rašoma publikacijoje „Prieš Astravo AE startą: latviai nesupranta Nausėdos poelgio, estai stebisi lietuvių įstatymu“.

Estijos ekonomikos ir susisiekimo ministerijos vicekancleris Timo Tataras pasakė, kad palaiko Lietuvos susirūpinimą dėl Baltarusijoje statomos atominės elektrinės saugumo. Tačiau jis pastebėjo, kad Estijoje joje pagamintos elektros pirkimą draudžiančio įstatymo nėra.

„Estijoje nėra įstatymo, kuris draustų elektros importą iš konkrečių elektrinių užsienio valstybėse. Toks reguliavimas yra labai neįprastas“, - cituojamas viceministras.

Primenama, kad kelis kartus atidėta Baltarusijos AE veiklos pradžia gali įvykti dar iki rugpjūčio 9 dieną numatomų Baltarusijos prezidento rinkimų.

Niekam ne paslaptis, kad Lietuvos teoritorijai vadovaujančių vasalų tikslas ne tiek kuo labiau kenkti čia gyvenantiems žmonės, bet ir kuo geriau užsidirbti. Taigi, čia – nieko asmeniško, tik elementarus biznis.

Niekam ne paslaptis ir tai, kad, jei valstybė tiesiogiai pirktų elektrą iš Baltarusijos, labai smarkiai nukentėtų tarpininkai, kurie ir yra suinteresuoti, jog elektra jokiu būtų nebūtų perkama tiesiogiai, – nieko čia sudėtingo ir įmantraus nėra.

skirt.png

Ekspertai.eu dar kartą primena svarbesnes detales, susijusias su Lietuvą kontroliuojančių vasalų kova skirta tam, kad Baltarusijos atominė niekada nepradėtų veikti.

Taigi, Seimas 2018 m. yra priėmęs įstatymą, kuris garantuoja, kad mūsų valstybė nepirks nė trupučiuko elektros energijos iš Baltarusijos atominės. Apie tai skelbėme publikacijoje „Baltarusijos atominė Lietuvoje patyrė fiasko: lietuviška taisyklė garantuos 0 MW“.

Apie šią atominę griežtą poziciją yra išsakę ir nuolatos tai kartoja Lietuvos politikos lyderiai – Gitanas Nausėda, Viktoras Pranckietis, Gediminas Kirkilas, Linas Linkevičius, kiti vasalai.

2020 m. pradžioje Žmonių (Landsbergių-Šimonytės) partija įkūrė visuomeninį sąjūdį, kurio tikslas yra kova prieš Baltarusijos atominę elektrinę, o tuo pačiu sėkmė šių metų Seimo rinkimuose.

Sąjūdžio įkūrėjai taip pat tikėjosi, kad jiems pavyks sukelti tarptautinę pasipriešinimo bangą ir Baltarusijos atominė nepradės veikti.

Tačiau tarptautinė pasipriešinimo banga iki šiol nesukilo, o Lietuvos vykdomos politikos jau nebesupranta net Latvija su Estija.

Maža to, – Tarptautinė atominės energijos agentūra (TATENA, angl. International Atomic Energy Agency, IAEA) 2020 m. kovo mėnesį pranešė, kad Baltarusijos atominė elektrinė priartėjo prie reikalavimams atitinkančios AE infrastruktūros (apie tai skelbėme publikacijoje „TATENA konstatavo: Baltarusija rodo pagirtiną progresą nuo noro paleisti AE pradžios“).

skirt.png

Ekspertai.eu dar kartą primena, kad žalią šviesą Baltarusijos AE uždegė Žmonių partijos atstovo Andriaus Kubiliaus vyriausybė, kuri viską gerai žinojo, sekė informaciją, net susitikinėjo su Baltarusijos aukščiausiais pareigūnais, tačiau nieko nenuveikė, kad prie pat Lietuvos sienos atominė neatsirastų. Baltarusija lemiamus sprendimus priėmė 2011 metais, kai pasirašė elektrinės statybos kontraktą su Rusijos korporacija „Rosatom“.

Žmonių partijos patriarchas, buvęs Aukščiausiojo Sovieto (vėliau pervadinto į Atkuriamąjį Seimą) pirmininkas, profesorius, prezidentas Vytautas Landsbergis yra informavęs, kad Lietuva yra pasmerkta dėl Kremliaus keršto, o tas Kremliaus keršto projektas ir yra Baltarusijos atominė.

„Tai – karas“, - yra informavęs Žmonių partijos profesorius.

Jau anksčiau buvo skelbta, kad valstybinės institucijos yra pasirengusios galimai avarijai Baltarusijos atominėje elektrinėje – Baltarusijos elektrinės veiklos pradžiai Lietuva pirks apie 4 mln. vienetų jodo tablečių už beveik milijoną eurų. Tabletės turėtų būti dalijamos pasienio gyventojams bei vilniečiams.

Ekspertai.eu taip pat primena, kad Lietuva savo priimtais įstatymais yra įpareigojusi nieko nepirkti iš Baltarusijos atominės elektrinės, – dabar mūsų šalyje galiojanti lietuviška taisyklė numato, kad jungiamųjų linijų tarp Lietuvos ir Baltarusijos pralaidumai prekybai bus lygūs 0 MW. Apie tai buvo skelbta publikacijoje „Baltarusijos atominė Lietuvoje patyrė fiasko: lietuviška taisyklė garantuos 0 MW“.

Daugiau apie Baltarusijos atominę elektrinę skaitykte ekspertai.eu skiltyje „Baltarusijos atominė“.

Ekspertai.eu taip pat primena, kad jei Lietuvos rinkėjams būtų užtekę proto ir 2016 m. Seimo rinkimus būtų rinkimus laimėję Žmonių partija, tuomet, pasak Žmonių partijos, būtų didėję atlyginimai ir pensijos, išvykusieji būtų sugrįžę, eksportas būtų augęs, būtų suklestėję regionai, Lietuva būtų ėjus sėkmingų valstybių keliu, būtų nebenykę kaimai ir miesteliai, kiekvienas norintis būtų gavęs gerą išsilavinimą, būtų sukurta galimybė dirbti ir užsidirbti visoje Lietuvoje, būtų užtikrintas ekonomikos augimas, būtų sukurta europietiška gerovė ir t.t.

Daugybę informacijos šia tema rasite ekspertai.eu skiltyje „Baltarusijos atominė“.