Socialdemoktaras Gediminas Kirkilas atskleidė, koks yra Baltarusijos atominės elektrinės tikslas

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: http://www.ekspertai.eu/social... 2020-06-16 10:39:00, skaitė 824, komentavo 2

Socialdemoktaras Gediminas Kirkilas atskleidė, koks yra Baltarusijos atominės elektrinės tikslas

G. Kirkilas. Nuotr. facebook.com

Paaiškėjo, kad šios jėgainės tikslas – suskaldyti Baltijos valstybių vienybę.

„Šis klausimas gerokai suskaldė Baltijos valstybes. Manau, kad iš dalies tam ši atominė elektrinė ir buvo statoma – neabejotinai. Bet, aš manau, kad mūsų tikslas yra neleisti Baltijos valstybėms suskilti dėl kokių nors priežasčių“, – „Žinių radijui“ pasakė socialdemokratas Gediminas Kirkilas.

Pasak politiko „mes nebūname visada labai vieningi, yra sudėtingų sprendimų, bet šiuo atveju Lietuva, teikdama savo rezoliucijos projektus, ir stengiasi išlaikyti trijų Baltijos valstybių vienybę, kuri yra būtina ne tik kovojant su Astravo AE galimomis grėsmėmis, bet ir po to, mums visiems kartu prisijungiant prie europinių tinklų“.

„Susipykti galima labai greitai“, - perspėjo G. Kirkilas ir nurodė, kad politikai turi surasti bendrus sprendimus.

„Kai kuriais aspektais mūsų interesai yra gana skirtingi. Bet politikai tam ir yra, kad surastų bendrus sprendimus“, - išaiškino vyras.

 Privalome informuoti gerbiamus skaitytojus, kad LTSRS Aukštosios Komunistų partijos mokyklos auklėtinis Gediminas Kirkilas nepasako visos tiesos, o būtent, tai, ką LDienai pavyko demaskuoti Kovotojų prieš Atsravo monstrą Latvijos ambasados šturmo metu:

https://youtu.be/hPtylzYobdI?t=337

skirt.png

Ekspertai.eu primena, kad Lietuva daro viską, kad ši atominė niekada nepradėtų veikti.

Seimas yra priėmęs įstatymą, kuris garantuoja, kad mūsų valstybė nepirks nė trupučiuko elektros energijos iš Baltarusijos atominės. Apie tai skelbėme publikacijoje „Baltarusijos atominė Lietuvoje patyrė fiasko: lietuviška taisyklė garantuos 0 MW“.

Apie šią atominę griežtą poziciją yra išsakę ir nuolatos tai kartoja Lietuvos politikos lyderiai – Gitanas Nausėda, Viktoras Pranckietis, Gediminas Kirkilas, Linas Linkevičius.

2020 m. pradžioje Žmonių (Landsbergių-Šimonytės) partija įkūrė visuomeninį sąjūdį, kurio tikslas yra kova prieš Baltarusijos atominę elektrinę, o tuo pačiu sėkmė šių metų Seimo rinkimuose.

Sąjūdžio įkūrėjai taip pat tikėjosi, kad jiems pavyks sukelti tarptautinę pasipriešinimo bangą ir Baltarusijos atominė nepradės veikti.

Tačiau kol kas tarptautinė pasipriešinimo banga iki šiol nesukilo.

Atvirkščiai – Tarptautinė atominės energijos agentūra (TATENA) (angl. International Atomic Energy Agency, IAEA) pranešė, kad Baltarusijos atominė elektrinė priartėjo prie reikalavimams atitinkančios AE infrastruktūros (apie tai skelbėme publikacijoje „TATENA konstatavo: Baltarusija rodo pagirtiną progresą nuo noro paleisti AE pradžios“).

skirt.png

Ekspertai.eu primena, kad žalią šviesą Baltarusijos AE uždegė Žmonių partijos atstovo Andriaus Kubiliaus vyriausybė, kuri viską gerai žinojo, sekė informaciją, net susitikinėjo su Baltarusijos aukščiausiais pareigūnais, tačiau nieko nenuveikė, kad prie pat Lietuvos sienos atominė neatsirastų. Baltarusija lemiamus sprendimus priėmė 2011 metais, kai pasirašė elektrinės statybos kontraktą su Rusijos korporacija „Rosatom“.

Žmonių partijos patriarchas, buvęs Aukščiausiojo Sovieto (vėliau parvadinto į Atkuriamąjį Seimą) pirmininkas, profesorius Vytautas Landsbergis yra informavęs, kad Lietuva yra pasmerkta dėl Kremliaus keršto, o tas Kremliaus keršto projektas ir yra Baltarusijos atominė.

„Tai – karas“, - yra informavęs Žmonių partijos profesorius.

Jau anksčiau buvo skelbta, kad valstybinės institucijos yra pasirengusios galimai avarijai Baltarusijos atominėje elektrinėje – Baltarusijos elektrinės veiklos pradžiai Lietuva pirks apie 4 mln. vienetų jodo tablečių už beveik milijoną eurų. Tabletės turėtų būti dalijamos pasienio gyventojams bei vilniečiams.

Ekspertai.eu taip pat primena, kad Lietuva save priimtais įstatymais yra įpareigojusi nieko nepirkti iš Baltarusijos atominės elektrinės – dabar mūsų šalyje galiojanti lietuviška taisyklė numato, kad jungiamųjų linijų tarp Lietuvos ir Baltarusijos pralaidumai prekybai bus lygūs 0 MW. Apie tai buvo skelbta publikacijoje „Baltarusijos atominė Lietuvoje patyrė fiasko: lietuviška taisyklė garantuos 0 MW“.

Daugiau apie Baltarusijos atominę elektrinę skaitykte ekspertai.eu skiltyje „Baltarusijos atominė“.

Ekspertai.eu taip pat primena, kad jei Lietuvos rinkėjams būtų užtekę proto ir 2016 m. Seimo rinkimus būtų rinkimus laimėję Žmonių partija, tuomet, pasak Žmonių partijos, būtų didėję atlyginimai ir pensijos, išvykusieji būtų sugrįžę, eksportas būtų augęs, būtų suklestėję regionai, Lietuva būtų ėjus sėkmingų valstybių keliu, būtų nebenykę kaimai ir miesteliai, kiekvienas norintis būtų gavęs gerą išsilavinimą, būtų sukurta galimybė dirbti ir užsidirbti visoje Lietuvoje, būtų užtikrintas ekonomikos augimas, būtų sukurta europietiška gerovė ir t.t.

Daugiau šia tema informacijos rasite ekspertai.eu skiltyje „Baltarusijos atominė“.