"AVIFAVIR": vaistas nuo koronaviruso ar Rusijos skleidžiama melagiena?

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: http://www.ekspertai.eu/avifav... 2020-06-14 12:37:00, skaitė 765, komentavo 4

Nors Pasaulio sveikatos organizacija, kurios paslaugų jau atsisakė JAV ir Brazilija, Rusijoje išrastų dviejų vaistų nuo koronaviruso nepripažįsta, o Lietuvos nepriklausoma žiniasklaida apie juos išvis nekalba, prieš dvi dienas Rusijos ligonines pasiekė pirmosios avifaviro, skirto naujojo viruso gydymui, partijos.

DW (Deutsche Welle) aiškinosi, ar tikrai japoniško gripui gydyti skirto vaisto pagrindu sukurtas avifaviras padeda išgydyti nuo koronaviruso.

Paskelbta, kad birželio 11 d.įvairių Rusijos miestų klinikos gavo 60 tūkst. partijų avifaviro. Šiuo metu Rusijoje koronavirusas yra susargdinęs apie pusę milijono žmonių. Vaisto gamintojai teigia, kad per metus gali pagaminti iki dviejų milijonų vaisto partijų.

Naujasis vaistas pagamintas japoniškojo favipiraviro (avigano) pagrindu prieš šešerius metus, juo gydytos sunkios gripo formos. Juo nerekomenduojama gydyti nėščių moterų, nes tai gali pakenkti vaisiui. Šiuo vaistu Afrikoje išgydyti Ebolos virusu sirgę žmonės. Medikai dar kartais šį vaistą vadina japoniškąja remdesiviro, naudojamo JAV, versija.

Japonijoje minėtu vaistu taip pat gydomas koronavirusas. Be Japonijos, šį vaistą naudoja dar apie 40 valstybių, tarp kurių yra ir Vokietija, pavasarį nusipirkusi apie 260 tūkst. avigano tablečių. Minėtas preparatas bandomas ir Kinijoje.

Pasak Vokietijos medikų, vaistas geras, padeda, tačiau kol kas nėra formalių įrodymų, kad jis efektyvus.

Tuo tarpu Rusijoje jau teigiama, kad rusiškojo vaisto efektyvumas – daugiau nei 80 proc.

Šaltinis: dw.com

Ekspertai.eu primena, kad apie pirmąjį Rusijoje sukurtą vaistą nuo koronaviruso (apie tai skelbėme publikacijoje „Sukurtas pirmasis pasaulyje efektyvus vaistas nuo koronaviruso – avifaviras“) youtube kanalas iš „PressJazz.TV“ paskyros pašalino, kadangi tokios informacijos skelbti negalima, Lietuvos žmonėms tai žinoti draudžiama:

222333666-02.jpg

Ekspertai.eu taip pat primena, kad UAB „Google Lithuania“ padaliniui vadovauja garsaus politiko Andriaus Kubiliaus sūnus Vytautas Kubilius.