Baltijos seserys nusispjovė į Lietuvos kovą su BelAES

Autorius: Anno Šaltinis: https://www.rubaltic.ru/articl... 2020-06-12 00:13:00, skaitė 1119, komentavo 7

Baltijos seserys nusispjovė į Lietuvos kovą su BelAES

Lietuvos nesugebėjimas užsitikrinti kitų Pribaltikos valstybių paramos kovojant su Baltarusijos AE sukelia tarptautinius ir vidinius politinius skandalus. Opozicija kaltina vyriausybę  profesionalumo stoka ir vadina nenaudinga, surengia protesto akcijas prie Latvijos ambasados tvoros kaip kokie patvoriniai. Oficialaus Vilniaus „kryžiaus žygio“ epopėja prieš atominę elektrinę kuo toliau, tuo labiau virsta į Lietuvos diplomatijos gėdos istoriją.

Lietuvos energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas yra priverstas pripažinti, kad Vilnius taip ir nesugebėjo pasiekti vieningos Pribaltikos šalių pozicijos Baltarusijos atominės elektrinės atžvilgiu.

Iš vienos pusės, Estija ir Latvija nepareiškia, kad pirks „BelAES“ produkciją po jos paleidimo. Iš kitos pusės - Vilniui nepavyko iš Talino ir Rygos išgauti pažadų , kad jie to nedarys.

Ypač erzinantis yra Latvijos elgesys, kuri pasirengusi nusispjauti į „Baltijos vienybę“, kad tik pervilioti iš Lietuvos Baltarusijos krovinius  į savo uostus.

„Latvijos vyriausybė priėmė sprendimus, kurių esmė yra prekybos elektros energija su trečiosiomis šalimis organizavimas po to kada bus uždaryta Lietuvos - Baltarusijos siena prekybai elektra“, - pasakė Energetikos ministerijos vadovas.

Tai yra, Latvija sukūrė sau juridines galimybes nusipirkti AES produkciją Baltarusijos Ostroveco rajone. Pribaltikos energetinė erdvė yra vieninga ir išlieka vieninga net ir Lietuvai, Latvijai bei Estijai pasitraukus iš BRELL energijos žiedo (Baltarusija - Rusija - Estija - Latvija - Lietuva). Vadinasi, taip nekenčiama Baltarusijos atominė energija vis tiek pateks į lietuviškus elektros tinklus.

Baltarusijos AES paskelbimas grėsme nacionaliniam saugumui, bendradarbiavimo su ja prilyginamas kaip valstybės išdavystei, daugelį metų trunkantys diplomatiniai skandalai su Minsku, isterijos priepuoliai Eurokomisijoje, verkšlenantys laiškai JAV prezidentams ir TATENA direktoriui, bandymai suburti anti baltarusišką koaliciją Europoje - visa tai buvo veltui.

Lietuva per „nenoriu-negaliu“ turės naudoti Baltarusijos AE elektros energiją.

Nuo artėjančio nacionalinio pažeminimo masto suvokimo, politinė atmosfera Vilniuje kibirkščiuoja kaip nuo elektros išlydžių. Į kritikos ugnį pateko žinybos, atsakingos už nesėkmę: Energetikos ministerija ir Užsienio reikalų ministerija.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius kaltinamas neprofesionalumu ir tuo, kad yra nenaudingas. Ir už ką tik maitina Lietuvos mokesčių mokėtojai šitą darmajiedą, jei po keturis metus trukusių Lietuvos užsienio reikalų ministerijos skandalų ir isterijų Ostroveco atominė elektrinė ruošiama atiduoti eksploatuocijai, tarsi nieko nebūtų nutikę!

„Bendradarbiavimas su totalitariniais režimais tapo užsienio reikalų ministerijos vizitine kortele, kas prieštarauja bet kokioms lietuviškoms tradicijoms. Lietuva jau nebeturi draugų. Galimai galbūt jie buvo sąmoningai iškeisti į nacionalinių interesų pardavimą Maskvai ir Minskui. Šalis plačiai atveria duris komunistinės Kinijos invazijai. Tokį užsienio politikos sabotažą kruopščiai užmaskuoja tušti pakliedijimai, į kurios taip linkęs diplomatinis bankrotas Linkevičius“, - teisingai pastebi Seimo narys iš opozicinių  konservatnikų Regimantas Pavilionis.

„Totalitariniu režimu“ jis vadina Baltarusijos vyriausybę.

Nusivylusi sulaukti iš valdžios rezultatų kovojant su Baltarusijos atomine elektrine, Lietuvos opozicija surengė protesto akciją prie Latvijos ambasados tvoros (neopatvoriniai?), kurioje pylos gavo ir sava vyriausybė, ir klastinga „Baltijos sesuo“.

https://youtu.be/oi0K8KI8ogs

„Tautos apgaulė ir sąmokslas, matyt, yra išskirtiniai šios vyriausybės bruožai. Belieka tik kreiptis į prezidentą ir tikėtis, kad jis apgins Lietuvos interesus, neleis slėpti tiesos, ir galiausiai mes įtikinsime braliukus latvius gerbti juos (interesus), net jei ministras Vaičiūnas ir jo šalininkai ir toliau stovės kitoje barikadų pusėje “, - po piketo pasakė  tas pats Pavilionis.

Jau keletą mėnesių Vilniuje vyksta rietenos, kas atsakingas už Baltarusijos atominės elektrinės diplomatinį "pravalą". Valdančiosios partijos vis primena besidraskantiems konservatoriams, kad tai būtent jie ir buvo valdžioje, kai Rusija ir Baltarusija pasirinko atominės elektrinės vietą ir pražiopsojo jų sprendimą pasirinkti Gardino sritį, netoli Lietuvos sienos.

Artima konservatoriams, buvusi Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė pradėjo kovoti su Ostroveco“ atomine jėgaine ne anksčiau kaip 2016 metais, kada jau buvo neįmanoma sustabdyti objekto statybos. O ir dabartinis  Lietuvos valstybės vadovas Gitanas Nausėda iš visų lietuviškų politinių jėgų artimiausias yra „landzbergistams“, kas netrukdo jam kalbėti telefonu su „totalitariniu lyderiu“ Lukašenka.

Pergalėje turi daug tėvų, pralaimėjimas - visada yra našlaitis, o Lietuvos diplomatinis pralaimėjimas kovoje su Baltarusijos AES yra akivaizdus ir triuškinantis.

Kad ir ką Lietuvos politikai dabar įvardintu kaip atpirkimo ožius, pats pralaimėjimo kartėlis nuo to nesumažės. Ilgoje Lietuvos tarptautinės gėdos kronikoje Baltarusijos AES užims garbingą vietą šalia Vilniaus Rytų partnerystės viršūnių susitikimo, "slapto" Adamkaus (CŽV) kalėjimo ir Holokausto organizatorių heroizacijos.

Ir, žinoma, šalia Ignalinos AES likvidavimo, kurią Vilnius buvo priverstas uždaryti prispaustas Jevrosojūzo. 

Skanduoti šūkio "IAES LIVE MATTER" tada niekas nieko į gatves neišvedė.

Juk visiems suprantama, kad būtent pavydas labiau sėkmingam kaimynui, fantominiai skausmai dėl Ignalinos AES ir lietuviško šūdeličio grupinė trauma po pralaimėjimo, kurį patyrė derybose su Briuseliu ir išprovokavo epopėją su Baltarusijos AES.

Ir nulėmė naują pralaimėjimą.