Už melų sklaidą ir šmeižtų skelbimą Lietuvoje atsakingus kareivėlius suneramino D. Trampo įsakas

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: http://www.ekspertai.eu/uz-mel... 2020-05-30 13:53:00, skaitė 851, komentavo 3

Už melų sklaidą ir šmeižtų skelbimą Lietuvoje atsakingus kareivėlius suneramino D. Trampo įsakas

Firmų BNS ir 15min.lt generalinis direktorius Ramūnas Šaučikovas (galvutė pažymėta violetiniu apskritimu). Nuotr. facebook.com

Nors ir skelbiama, kad šiuo metu socialiniai tinklai (facebook, twitter, youtube) yra nepriklausomos platformos, tačiau tai nėra tiesa.

Informacija šiose platformose cenzūruojama pačiu grubiausiu būdu, neaiškinant priežasčių – paskyros blokuojamos, žinutės trinamos.

Todėl JAV prezidentas Donaldas Trampas (Donald Trump) pasirašė įsaką, kuriuo siekiama tokią neteisėtą cenzūrą panaikinti.

Pavyzdžiui, Lietuvoje už tokią neteisėtą cenzūrą tinkle facebook oficialiai atsakingos dvi organizacijos – delfi.lt ir 15min.lt.

Youtube pagrindinio neteisėto cenzoriaus vaidmenį mūsų šalyje atlieka Andriaus Kubiliaus sūnus Vytautas Kubilius, paskirtas vadovauti UAB „Google Lithuania“ padaliniui.

Todėl minėtas D. Trampo įsakas sulaukė didelio Lietuvoje veikiančių cenzorių nepasitenkinimo.

Tik kokybiškos informacijos portalas 15min.lt savo nepasitenkinimą paskelbė straipsnyje „Laisvę socialiniuose tinkluose ginti skirtas D.Trumpo įsakas gali turėti priešingą efektą“. Jame politikos mokslininkas Linas Kojala pasidalino savo įžvalgomis ir leido suprasti, kad toks įsakas yra labai negeras.

Kritiką D. Trampo žingsniui išreiškė ir nepriklausomas Landsbergių ruporas delfi.lt, skelbdamas naujienų agentūros BNS informaciją publikacijoje „Trumpas pasirašė įsaką dėl socialinių tinklų teisinės apsaugos“.

Kaip žinoma, gegužės 29 d. D. Trampas Baltųjų rūmų žurnalistams pranešė, kad jis tokį sprendimą priėmė todėl, jog didžiosios technologijų bendrovės „turi neribotą galią cenzūruoti, apriboti, redaguoti, formuoti, slėpti, keisti bet kokią komunikacijos formą tarp privačių piliečių ar didelių visuomenės auditorijų“.

„Nebegalime leisti, kad tai toliau vyktų“, - nurodė JAV lyderis.

Ekspertai.eu primena, kad melo lyderių Lietuvoje vadovams – delfi.lt redaktorei Rasa Lukaitytei-Vnarauskienei ir 15min.lt generaliniam diektoriui R. Šaučikovui Prancūzijoje yra iškeltos baudžiamosios bylos dėl melų ir šmeižtų skleidimo.