Rusijoje vakciną nuo koronviruso pradės gaminti rugpjūčio pabaigoje

Autorius: Anno Šaltinis: https://aurora.network/article... 2020-05-17 18:14:00, skaitė 765, komentavo 12

Rusijoje vakciną nuo koronviruso pradės gaminti rugpjūčio pabaigoje

Maskva. Gegužės 16 d. INTERFAX.RU - Nacionaliniame Hamalėjaus vardo epidemiologijos ir mikrobiologijos tyrimų centre buvo sukurta vakcina nuo koronaviruso, rengiami jos iki klinikiniai tyrimai, gamyba tikriausiai prasidės vasaros pabaigoje, sakė centro direktorius Aleksandras Gincburgas.

"Manau, kad vasaros pabaigai. Norėčiau taip galvoti", - pasakė jis Naili Asker-zade programos  "Rusija 1" (VGTRK) eteryje, atsakydamas į klausimą, kada vakcina bus užregistruota ir pradėta jos gamyba.

Mokslininkas leido suprasti, kad vakcinos kūrėjai vakciną jau išbandė ant savęs.

"Ir kas jums pasakė, kad mes to nedarome? Na, tiesiog niekas to neafišuoja", - Gincburgas atsakė į klausimą, ar mokslininkai patys išbandė vakciną ant savęs.

"Gali būti ir antra, ir trečia ir ketvirta (koronaviruso paplitimo banga - IF). Matomai tą sužinosime artimiausiu metu. Virusas toliau gali elgtis dvejopai", - teigė mokslininkas.

Anot Gincburgo, virusas toliau gali elgtis kaip gripo virusas, „kai jis bus labai besikeičiantis, ir kiekvieną sezoną, arba karta per du sezonus, arba kas tris sezonus, tai iš principo nesvarbu, turėsime sukurti naują vakcininį štamą“.

Tuo pačiu ekspertai neatmeta to, kad jis gali elgtis kaip tymų virusas, „kuris visiškai nesikeičia per visą žmonijos istoriją ir per šito gripo istoriją.

"Ir kada ši vakcina pateks į nacionalinį skiepijimų kalendorių prieš COVID-19. Mes skiepysime savo vaikus šia vakcina. Deja, šis virusas atėjo ilgam ir rimtai", - pridūrė Gincburgas.

Anksčiau Rusijos sveikatos ministras Michailas Muraško prognozavo, kad pirmosios vakcinos prieš COVID-19 galėtų pasirodyti jau liepos pabaigoje.

Praėjusį ketvirtadienį ЗАО (UAB atitikmuo) „Biocad“ generalinis direktorius Dmitrijus Morozovas pranešė, kad pirmuosius koronaviruso vakcinos bandymus po jų tyrimo gydytojai atliks su sveikais savanoriais gydytojais ir socialiniais darbuotojais, kurie kontaktuoja su pacientais, sergančiais COVID-19.

Iš viso šiuo metu Rusijoje yra 272 043 koronavirusinės infekcijos atvejai.