Lietuva progreso smaigalyje: naujasis vaistas padės įveikti COVID-19 ir sustabdyti jo plitimą

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: http://www.ekspertai.eu/lietuv... 2020-05-11 16:36:00, skaitė 981, komentavo 10

Lietuva progreso smaigalyje: naujasis vaistas padės įveikti COVID-19 ir sustabdyti jo plitimą

Lietuvos diplomatijos vadovas L. Linkevičius. Nuotr. facebook.com

 Visiškai rimtai ir atsakingai pareiškiu: komjaunuoliško entuziasmo varomi Lietuvos valdžiagyviai skiepus nuo Covid-19 viruso Lietuvos gyventojams pradės švirkšti anksčiau, negu jie bus išrasti!

BŪK PASIRUOŠĘS - VISADA PASIRUOŠĘS!
---

Baigus visas reikalingas diplomatines procedūras, Lietuva oficialiai įsitraukia į naujai Japonijos mokslininkų sukurto vaisto „Avigan“ klinikinius tyrimus. Apie tai skelbiama ministerijos pranešime visuomenei „Japonai jungia „žalią šviesą“ naujojo vaisto koronavirusui klinikiniams tyrimams Lietuvoje“.

Tikimasi, kad šis naujasis vaistas padės įveikti COVID-19 ir sustabdyti jo plitimą.

Anot užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus, dar nuo kovo pabaigos intensyvias diplomatines derybas vedė Lietuvos ambasada Japonijoje, nes vaisto prašo ir tyrimuose nori dalyvauti 80 valstybių.

„Visos diplomatinės procedūros jau baigtos, beliko tik sulaukti vaisto Lietuvoje. Džiugu, kad mūsų medikai prisijungs prie kitų keturiasdešimties pasaulio valstybių, dalyvausiančių klinikiniuose vaisto tyrimuose. Kartu tai – dar vienas ypatingų ryšių tarp Lietuvos ir Japonijos pavyzdys“, - atskleidė L. Linkevičius.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, Lietuva stengiasi išnaudoti visas įmanomas galimybes, kurios padėtų kovojant su šiuo klastingu naujuoju virusu.

„Tuo tikslu imamės ne tik pačių įvairiausių priemonių ir netradicinių sprendimų šalies viduje, bet ir stengiamės kiek galima daugiau įsitraukti į tarptautinius projektus. Ne išimtis – ir dalyvavimas naujai kuriamų vaistų klinikiniuose tyrimuose, pasitelkiant mūsų šalies medikus, mokslininkus bei įtraukiant pacientus“, - pasakė A. Veryga.

Šio vaisto eksperimentinius klinikinius tyrimus Lietuvoje vykdys Lietuvos gydymo įstaigų medikai. Šio vaisto klinikiniams tyrimams mūsų šaliai būtų skiriama iki 100 pacientų. Jei visų gautų vaistų dabar klinikiniams tyrimams Lietuva neišnaudotų (nes pacientų mažėja gerėjant epidemiologinei situacijai), juos galima saugoti ta tikrą laiką ir naudoti vėliau, jei vėl būtų protrūkių.

Šaltinis: urm.lt