Vos spėjo Šiaurės Makedonija įstoti į NATO – iš karto tapo vis labiau agresyvėjančios Rusijos taikiniu

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: http://www.ekspertai.eu/vos-sp... 2020-05-03 03:28:00, skaitė 784, komentavo 2

Vos spėjo Šiaurės Makedonija įstoti į NATO – iš karto tapo vis labiau agresyvėjančios Rusijos taikiniu

Lietuvai jau ilgus metus, ypač nuo 2014 m. Orumo revoliucijos Maidane, gresia karinė Rusijos invazija. Nepriklausoma ir valstybinė žiniasklaida nuolatos skelbia, kad Rusija tikrai vienaip ar kitaip puls Europos Sąjungos ir NATO narę Lietuvą – tai tik laiko klausimas. Tiesa, gera žinia mums ir ta, kad mes su sąjungininkų pagalba esame pajėgus apsiginti ir pergalingai smūgiuoti agresoriui iš Rytų.

Tačiau dabar be Lietuvos atsirado naujas Rusijos taikinys – tai Šiaurės Makedonija.

„Šiaurės Makedonija neseniai tapo naujausia (ir silpniausia) NATO valstybe nare. Ir tai ją paverčia patraukliu taikiniu“, - skelbiama nepriklausomo Žmonių (Landsbergių-Šimonytės) partijos leidinio publikacijoje „NATO turi naują silpnąją vietą – Rusija jau taikosi“.

Ilgoje analitinėje analizėje primenama „2014 metų V. Putino invazija į Ukrainą ir Krymo pusiasalio aneksija“.

„Nors ir nebuvo ataka prieš NATO valstybę narę, dar ryškiau pademonstravo Vakarų bejėgiškumą Rusijos grėsmės akivaizdoje“, - rašoma analizėje.

Atskleidžiama, kad „nepaisant bendro NATO karinio pranašumo, Balkanuose Rusija gali rasti jo Achilo kulną“.

„Aljansas privalo skubiai perduoti žinią, jog išlieka nepalaužiamas, o Šiaurės Makedonija – integrali Aljanso narė. Jeigu NATO nesugebės pasirūpinti savo naujomis narėmis, tokiomis kaip Šiaurės Makedonija, išaugs rizika, jog, akis į akį susidūrus su Rusijos agresija – tiek hibridine, tiek konvencine – tai gali reikšti ne ką kitą, o NATO kaip patikimo Aljanso pabaigą“, - perspėja analizių analitikai.

skirt.png
Šia proga ekspertai.eu dar kartą primena, kokia milžiniška kybo grėsmė virš Lietuvos, dėl būsimos Rusijos karinės invazijos į mūsų šalį. Prisiminkime tik kelis faktus, per daugelį metų skleistų nepriklausomos tautinės-užsakomosios ir valstybinės žiniasklaidos kanalų. Šiaurės Makedonija dabar turėtų labai susirūpinbti savo saugumu.

skirt.png

Žinia, situacija valstybėje yra sudėtinga ne tik dėl išorinio priešo kėslų – būsimos Rusijos karinės invazijos, bet ir dėl destruktyvios diversantų veiklos mūsų valstybės viduje, apie ką buvo informavęs buvęs Seimo Nacionalinio saugugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Vytautas Bakas.

Daugelį mėnesių iš eilės pagrindiniai didžioji Lietuvos žiniasklaida – valstybinis-komercinis transliuotojas LRTHADĖ, nepriklausomas Žmonių partijos portalas delfi.lt, Kurlianskio žiniasklaidos tinklas bei kiti svarbūs sistemos viešinimo kanalai nuolatos skelbė, kad Rusijos ir Baltarusijos pratybos „Zapad“ pagaliau turėtų baigtis ne tik karine intervencija į NATO ir ES valstybę Lietuvą, bet ir Baltarusijos okupacija.

Rusija jau ilgą laiką realiai grasina kariniu susidorojimu ypač ji aktyviai tai darė prisidengdama puolamojo pobūdžio pratybomis „Zapad“, o taip pat kiekvieną dieną stengiasi palaužti Lietuvą savo skleidžiama propaganda.

Lietuvos užsienio reikalų ministras, socialdemokratų Juknevičiene tituluojamas buvęs jaunuolis Linas Linkevičius yra informavęs, kad Rusija galėjo pulti NATO šalį Lietuvą dar iki 2017 m. sausio 20 d., t. y. dar tik rengiantis naujai išrinktam prezidentui Donaldui Trampui (Donald Trump) užimti JAV prezidento postą. Laimei ši prognozė nepasitvirtino.

Kiek anksčiau garsus Žmonių partijos politikas Žygimantas Pavilionis mūsų šalies žmonėms buvo pranešęs, kad Rusija visai netoli Vilniaus rengiasi invazijai į Lietuvą, kuri bus paskutinė.

Baltijos šalių gynybos ekspertai yra įspėję, kad siekdami užkariauti Lietuvą ir Baltijos šalis, pirmiausia rusai puls Švediją, kuri nepriklauso NATO, ir užims strategiškai svarbią Gotlando salą.

Taip pat yra tikimybė, kad puolimo prieš Lietuvą provokaciją gali suorganizuoti iš priešiškos šalies atvažiavę turistai į Klaipėdą.

Nereikia pamiršti, kad be to Rusija atnaujina ketvirčio amžiaus senumo bylas apie iš TSRS kariuomenės dezertyravusius kareivius ir imasi teisinio jų persekiojimo.

Galiausiai Rusija gali pradėti Trečiąjį pasaulinį karą užimdama Latvijos miestus, o Juodkrantėje laipinasi Rusijos specialiosios paskirties karinių daliniai ir t.t.

Tuometinis NSGK pirmininkas V. Bakas 2017 m. sausio pabaigoje Lietuvos visuomenę informavo, kad ties Lietuvos-Rusijos siena telkiamos beprecedentės rusų karinės pajėgos ir technika.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, dar 2017 m. vasario mėnesį viešėdama Baltijos valstybių viršūnių susitikime Rygoje, pasakė: „Matome, kad grėsmės yra įvairios, jos didėja, tame tarpe mes laukiame su nerimu „Zapad 2017“ pratybų, kurių metu koncentruojamos labai didelės ir agresyvios pajėgos, demonstratyviai karui ruošiamasi su Vakarais“.

2018 m. prezidentė su „Sniego susitikimo“ dalyviai aptardama geopolitinius iššūkius, Europos ir transatlantinį saugumą perspėjo visus, kad NATO turi būti pasirengęs labai greitai pereiti iš taikos į karo režimą, turint omenyje, kad rusai gali pradėti puolimą bet kurią akimirką.

Kad Rusija turi kėslų pulti Europą yra kalbėjęs ir Lietuvos draugas Michailas Saakašvilis, apie tokią grėsmę yra užsiminęs ir kitas Lietuvos draugas, Ukrainos prezidentas, milijardierius Petro Porošenka ir t.t.

2017 m. rugsėjo mėnesį tuometinė Kultūros ministrė Lijana Ruokytė-Jonsson pranešė, kad Rusijos satelitas, diktatoriaus valdoma Baltarusija planuoja 2018 m. sausį Vilniuje parodyti Baltarusijoje pastatytą baletą „Vytautas“. Ministrė tai tiesiogiai susiejo tai su Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio programa ir pareiškė, kad tai yra minkštosios galios demonstravimas bei provokacija.

„Vienareikšmiškai neigiamai vertinu pasirodymo organizatorių bandymą prisišlieti prie Valstybės atkūrimo šimtmečio renginių“, - tąkart Lietuvos visuomenę perspėjo žaliųjų valstiečių ministrė.

Baletas Vilniuje buvo parodytas 2018 m. metų sausio 28 d. Nors tiesioginio konflikto pavyko išvengti, tačiau baleto pasekmės kol kas neaiškios.

2018 m. vasarą Lietuvos gyventojams buvo pranešta, kad situacija yra labai pavojinga ir Rusija bet kurią akimirką gali pulti tiek Vakarus, tiek ir Japoniją.

Žmonių partijos patriarchas Vytautas Landsbergis kalbėdamas apie Lietuvą yra pranešęs, kad „ši planetos vieta yra pasmerkta dėl Kremliaus keršto“, t. y. Baltarusijoje netrukus pradėsiančios veikti atominės elektrinės.

Keli susiję:

R. Karoblis: nuo pat pandemijos pradžios stebime nuoseklius bandymus skleisti dezinformaciją

Kyla vis didesnė Rusijos ir Baltarusijos karinio konflikto grėsmė

Rusija svarsto galimybę suduoti branduolinį smūgį Gruzijai