„Globali Lietuva”: RF Konstitucijos pataisos – ką visa tai reiškia? (I d.)

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: http://www.ekspertai.eu/-globa... 2020-03-21 18:42:00, skaitė 776, komentavo 2

„Globali Lietuva”: RF Konstitucijos pataisos – ką visa tai reiškia? (I d.)

Jūsų dėmesiui, pirmoji dalis laidos „Globali Lietuva“ apie RF konstitucijos pakeitimus dalis, kurioje diskutavo ekspertai.eu šeimininkai Šarūnas Puidokas ir Audrius Nakas bei ne centro ekspertas.

Šiuo metu politikos ir finansinis pasaulis ūžia krečiamas ne tik koronaviruso ir naftos kainų kritimo verpetuose, bet ir ne ką mažesnėje aktualijoje – Rusijos Federacijos Konstitucijos reforma.

Pasaulinis politinis elitas supranta, kad RF Prezidento inicijuotos Konstitucinės pataisos tikslingai grasiną šiuo metu vakarų pasaulio nusistovėjusioms normoms ir taisyklėms.

Ši akistata tiesiogiai pradeda kvescionuoti liberaliojo vakarietiško pasaulio fundamentaliąsias vertybes, ką dar įtakingiausiam verslo, finansų, ekonomikos ir politikos pasaulio dienraščiui „Financial times–“ (2019-06-28) savo interviu atviru tekstu išsakė Rusijos Prezidentas V Putinas.

Tačiau mūsų Lietuviškoje politologų, ekspertų ir komentatorių erdvėje tvyro absoliuti tyla, arba vyrauja tik padrikų replikų ir rusofobiškų šablonų kratiniai, o konstruktyvios analitikos ir tikslingo esmių ir pasekmių išaiškinimo visiškai nėra.

Laidoje paliesti tik keletas pačių aktualiausių pataisų punktų.

Esminis: visai Rusijos Federacijai - RF įstatymų viršenybė virš tarptautinės teisės. Tai reiškia, kad Rusija nusikratys jai prieš 25 metus primesto Konstitucinio įpareigojimo, paklusti tarptautiniams numatytiems teisiniams reguliatoriams. RF susigrąžins visus vidinius valstybės ir valstybingumo instrumentus į savo rankas, tame tarpe ir Centrinio banko valdymą. Centrinio banko valdymas, suteiks galimybę RF pačiai savarankiškai spręsti savo fiskalinę ir monitarinę politiką, o tai iškart atsispindės rublinės emisijos įliejimas į vidaus ekonomiką.

Kuo tai gręsia visam liberaliajam pasauliui? Visi supranta – tai Rusijos stiprėjimas tarptautinėje arenoje ir didžiulės pertvarkos vidinėje erdvėje.

Š. Puidoko teigimu, „LGBT, juvenalinė justicija, genderinis suskirsymas – tai tik pasaulinės finansinės mafijos sukurta struktūra vartojimo skatinimui ir šeimos instituto griovimui“.

„Visuomenės tarybos (jeigu ji bus renkama) institutas Rusijoje turėtų užtikrinti valstybės ateities planavimą ir savivaldos reikšmę. O tai reiškia perėjimą prie planinės ekonomikos“, - svarsto ekspertai.eu Visuomeninių ir plitiniųš procesų skyriaus vadovas Š. Puidokas.

Kiti laidos dalyviai pateikė savo argumentus. Pirmąją laidos dalį žiūrėkite čia:

Visas laidas tiesiogiai visada galite žiūrėti „PressJazz TV“.