Žalioji valstietė A. Širinskienė ir toliau kartoja sunkiai protu suvokiamus argumentus

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: http://www.ekspertai.eu/zalioj... 2018-11-07 13:02:49, skaitė 501, komentavo 1

Žalioji valstietė A. Širinskienė ir toliau kartoja sunkiai protu suvokiamus argumentus

Lapkričio 6 d. žalieji valstiečiai Seime toliau siekė įgyvendinti Referendumo įstatymo pataisas. Artėjant referendumui dėl dvigubos pilietybės siekiama sumažinti dabar galiojančią balsuojančiųjų kartelę. Tam rekalinga Konstitucinė pataisa.

Pristatydama siūlymą Seimo teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė teigė, kad „dar kartą bandoma, pasikeitus istorinėms aplinkybėms, sumažinti referendumo kartelę“.

Politikė abejoja, ar tokia „griežta Konstitucijos apsauga“ reikalinga.

„Artėja pilietybės išlaikymo referendumas, kuris svarbus didelei daliai Lietuvos piliečių“, – aiškindama projekto teikimo motyvus pasakė ji.

LRTDELFI laidai „Panorama“ A. Širinskienė nurodė nežinanti, „ar mes Lietuvoje surastume apie milijoną tėvynės išdavikų, kurie balsuotų kad sostinė yra Maskva, o nacionalinė kalba yra lenkų, ar rusų ar dar kažkokia“.

Ekspertai.eu pakartoja komentarą, kuris jau buvo skelbtas publikacijoje „A. Širinskienė: abejoju, kad su nuleista, kažkiek pažeminta kartele tikrai Lietuvoje tiek tėvynės išdavikų atsirastų“.

ekspertai.eu_komentaras3-07.png

Pirma.

Ne paslaptis, bet nepriklausomybės pradžioje A. Širinskienė (gimė 1975 m.) dar nebuvo suaugęs žmogus, o buvo paauglė.

Gal todėl nežino, kad tais laikais Lietuvai su visais lietuviais nebuvo baisios jokios kartelės ir nebuvo baisi jokia okupacinė armija.

Žmonės rinkdavosi į šimtatūkstntinius mitingus, stovėjo Baltijos kely, aktyviai dalyvavo rinkimuose ir nušlavė buvusią valdžią.

O štai, pavyzdžiui, iš karto po kruvinų Sausio įvykių, 1991 metų vasario 9 dienos visuotinėje apklausoje dėl Lietuvos Nepriklausomybės iš dalyvavusių 84,43 proc. turinčių teisę balsuoti rinkėjų net 90,47 proc. balsavo „taip“. Ir po šios apklausos Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba priėmė konstitucinį įstatymą „Dėl Lietuvos valstybės“, beje, tebegaliojantį ir šiandien.

Tad šiandien kalbėti apie nepriklausomybės pradžioje kažkokias neįveikiamas karteles yra tiesiog absoliuti nesąmonė ir primityvi spekuliacija.

Taip pat Lietuvos politikams nereikėtų kalbėti ir apie geopolitiką. Tiesiog iš viso apie tai jiems nereikia net užsiminti.

Nes visas Lietuvos politikų geopolitinis suvokimas maždaug toks: „rusai puola“, NATO mus apgins, Europos Sąjunga pasaulio centras, o JAV – pagrindinis strateginis partneris, kuris irgi mus apgins, kai jau rusai pagaliau puls. Daugiau Lietuvos politikams apie geopolitiką žinoti nieko ir nereikia.

Antra.

Sugretinti strateginę partnerę Varšuvą su priešiška teroristine Maskva... Stipru. Na, čia jau net ekspertai.eu susilaikys nuo komentarų.