Artėjant Timati gastrolėms konservatoriai intensyvina savo mėgiamo atlikėjo reklaminę kampaniją

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: http://www.ekspertai.eu/arteja... 2018-10-18 17:52:00, skaitė 516, komentavo 0

Artėjant Timati gastrolėms konservatoriai intensyvina savo mėgiamo atlikėjo reklaminę kampaniją

Konservatoriai Audronius Ažubalis ir Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į užsienio reikalų ministrą Liną Linkevičių ragindami papildyti nepageidautinų Lietuvoje asmenų nustatymo tvarkos kriterijų sąrašą nuostatomis, pagal kurias atlikėjai viešai arba per savo kūrybą išsakantys paramą agresyviai Rusijos ar kitos valstybės vykdomai užsienio politikai arba kvestionuojantys Lietuvos sąjungininkų teritorinį vientisumą, būtų įtraukti į nepageidautinų asmenų sąrašą ir negalėtų atvykti bei organizuoti savo pasirodymus Lietuvoje.

Apie tai du konservatoriai pranešė savo pranešime visuomenei „Seimo nariai siekia uždrausti proputiniškiems atlikėjams atvykti į Lietuvą“.

„Prieš kelis mėnesius kolega L. Kasčiūnas kreipėsi į URM dėl draudimo proputiniškam dainininkui Timurui Junusovui – Timoti atvykti į Lietuvą. Į šį kreipimąsi buvo gautas atsakymas, kuriame konstatuojama, kad T. Junusovas gali atvykti į Lietuvą ir čia organizuoti savo pasirodymus. Susipažinome su URM pateiktais argumentais ir esame įsitikinę, kad nepageidautinų asmenų Lietuvoje nustatymo tvarka, numatanti kriterijus pagal kuriuos nustatoma ar asmuo gali būti įleistas į Lietuvą, privalo būti peržiūrėta ir papildyta. Šiuo metu galiojantys kriterijai, vadovaujantis kuriais asmeniui draudžiama atvykti į Lietuvą, tik jei jis neigia Lietuvos teritorinį vientisumą, yra per siauri. Tokia tvarka kuria spragas ir lemia, kad Rusijos propagandinis veikimas Lietuvoje nėra tinkamai užkardomas“, - kreipimosi motyvus išaiškino A. Ažubalis.

Pasak L. Kasčiūno, T. Junusovo atvejis nėra išskirtinis, o atlikėjai talkinantys Rusijos valdantiesiems informaciniame kare privalo žinoti to kainą.

„T. Junusovo atvejis nėra išskirtinas – Rusijoje apstu atlikėjų, kurie viešai deklaruoja paramą agresyviai valdančiųjų vykdomai užsienio politikai, kvestionuoja kaimyninių valstybių teritorinį vientisumą. Rusija, vykdydama informacinį karą, dažnai kultūrą naudoja, kaip propagandinį įrankį, nes būtent per kultūrą priešiška propaganda geriausiai pasiekia žmonių sąmonę. Kremlius savo vykdomai politikai palankius atlikėjus ir dainininkus laiko savo „minkštosios galios“ instrumentu, padedančiu formuoti tam tikrus tapatybinius elementus, priartinti žmones prie Kremliaus kultūrinės ir informacinės erdvės. Esame įsitikinę, kad tokių atlikėjų vieša veikla privalo būti vertinama taip pat griežtai, kaip Rusijos verslininkų – oligarchų, kuriems uždrausta atvykti į JAV ir ES valstybes, parama Kremliaus vykdomai agresyviai užsienio politikai“, - teigė L. Kasčiūnas.

Rašte konservatoriai taip pat kviečia ministrą L. Linkevičių apsvarstyti galimybę kelti šį klausimą ir Europos Sąjungos Užsienio reikalų tarybos lygmenyje, kadangi, anot Seimo narių, panašius iššūkius patiria ir kitos Europos Sąjungos valstybės.

Savo neabejingumą populiarinant Rusijos pop kultūrą yra išreiškę ir daugiau konservatorių bendruomenės narių. Vienas jų – tai dosniai mokesčių mokėtojų pinigais remiamos „Laisvės“ televizijos žurnalistas Andrius Tapinas. Vyriškis visuomeniniuose tinkluose taip pat aktyviai anonsavo garsaus Rusijos repo, hiphopo, R’n'B stilių dainininko Timati būsimas gastroles Vilniuje, šių metų lapkričio 16 d., kur muzikos žvaigždė pristatys savo naujausią programą „Pokolenie“.

Jūsų dėmesiui naujausias mėgiamo konservatorių atlikėjo Timati vaizdo klipas:

Keli susiję:

Timati koncerto anonsas: ir skambės virš Vilniaus „viskas bus pagal planą, kai Putinas yra tavo flagmanas“

TIMATI%20TAPIN-01(1).png

Įprastinės karinės Rusijos grėsmės tikimybė išlieka labai didelė: baleto pasekmės kol kas neaiškios